سرمایه گذاری در ترکیه

26بهمن 1401
0 نظر

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از روش های اخذ تابعیت این کشور می باشد و بسیاری از ایرانیان به دلایل مختلف با بودجه های متفاوت قدم به این میدان می گذارند. واقعیت این است که قبل از انتخاب راه و روش مناسب برای سرمایه گذاری در استانبول و سایر شهرهای ترکیه، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که هدفتان از این کار چست؟ آیا تنها هدفتان مهاجرت است یا می خواهید در کنار آن به سود قابل توجهی دست پیدا کنید؟ در ادامه برای هر یک از این اهداف روش های مختلفی را برای سرمایه گذاری در ترکیه و شهرهای مختلف آن معرفی خواهیم کرد.

چرا سرمایه گذاری در ترکیه؟

ترکیه یکی از مهم ترین کشورهای همسایه ایران می باشد که از نظر گردشگری با رشد و توسعه چشمگیری مواجه است. به طوریکه بسیاری از کشورهای اطراف از جمله عراق، یونان، ایران و افعانستان و غیره شهرهای مختلف آن را برای اقامت و سرمایه گذاری انتخاب کرده اند. با مرور آمارها به خوبی پی به رشد چشمگیر سرمایه گذاری با روش های مختلف در این کشور خواهید برد. با سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور اوراسیایی به چند مزیت مهم می توانید دست پیدا کنید که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • امکان اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری
  • درصد مالیات کم ترکیه نسبت به سایر کشورهای همسایه ایران
  • امکان دریافت سود بیشتر به علت رشد گردشگری ترکیه در سالهای اخیر
  • عدم نیاز به حضور دائم در ترکیه بعد از سرمایه گذاری
  • امکان دریافت تابعیت ترکیه برای فرد سرمایه گذار و اعضای خانواده
  • امکان استفاده از تحصیل رایگان بعد از سرمایه گذاری در دانشگاه و مدارس

البته بهره مندی از این مزایا نیاز به رعایت قوانین و دقت کافی در نحوه سرمایه گذاری دارد. چون توروم ترکیه مانند سایر کشورهای دنیا در چند سال اخیر دارای رشد بوده و باید روش مناسبی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت دائم

در حالت کلی سرمایه گذاری در ترکیه به دو دلیل انجام میشود که عبارتند از: دریافت تابعیت و اقامت دائم ترکیه و دست یافتن به سود مناسب. برای هر یک از این دو هدف روش های متفاوتی می توان ارائه داد. به عنوان مثال اگر هدفتان اخذ اقامت ترکیه می باشد، روش های زیر گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری خواهند بود:

سرمایه گذاری در ترکیه با ثبت شرکت

یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای سرمایه گذاری در ترکیه که در نهایت در بازه زمانی بسیار کوتاه و کمتر از 6 ماه منجر به اخذ اقامت در این کشور می شود، ثبت شرکت است. برای ثبت شرکت در هر یک از شهرهای ترکیه به حداقل سرمایه اولیه 10 هزار لیر نیاز خواهید داشت. البته میزان سرمایه و سهم هر یک از شرکا با توجه به نوع شرکت متفاوت است. با سرمایه گذاری از این طریق ابتدا اقامت یک ساله دریافت خواهید کرد و با تمدید آن بعد از هشت سال می توانید تابعیت این کشور را بدست آورید.

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک

خرید ملک در ترکیه از دیگر روش های سرمایه گذاری می باشد که در نهایت می تواند منجر به اخذ تابعیت شود. مساله بسیار مهمی که نباید از آن غافل شد، حداقل قیمت و ارزش ملک می باشد. تنها در شرایطی می توانید با این روش سرمایه گذاری اقامت کسب کنید که ارزش ملک حداقل 60 هزار لیر باشد. بلافاصله بعد از خرید ملک اقامت یکساله دریافت می کنید. در صورت عدم فروش ملک، اقامت سه ساله اعطا میشود و در این بازه نباید ملک به فروش برسد و بعد از این بازه پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

سرمایه گذاری در بانک های ترکیه

با توجه به توروم کشور ترکیه و همچنین سود بانکی کم آن، سپرده گذاری در بانک نمی تواند منجر به سود مالی زیاد شود. به همین دلیل اغلب افرادی که تنها به قصد دریافت اقامت در این کشور سرمایه گذاری می کنند، در بانک ها سپرده قرار می دهند. در این روش باید 500 هزار لیر را به مدت سه سال بدون اجازه برداشت در بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید.

خرید اوراق قرضه و سهام ترکیه نیز مانند سپرده گذاری در بانک به حداقل 500 هزار لیر بودجه نیاز دارد. در هر یک از این روش ها نیز تا سه سال حق فروش و خرج سرمایه را نخواهید داشت.

سرمایه گذاری سود ده در ترکیه

اگر از نظر بودجه با محدودیت مواجه نمی باشید و دید بیزینسی در سرمایه گذاری در ترکیه دارید، روش های متعددی پیش رو خواهید داشت. از بهترین روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرمایه گذاری با خرید برند

ثبت برند و معرفی آن به دیگران و برندینگ فرآیندی بسیار زمان بر و هزینه بر است. به همین دلیل به جای طی کردن این مسیر می توان یکی از برندهای سودده را خریداری کرد. به عنوان مثال، کافه و رستوران هایی که به شهرت خوب دست پیدا کرده اند، برند فروش لوازم خانگی و لوازم آرایشی و بهداشتی و غیره همگی فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در ترکیه هستند. البته دقت داشته باشید که این روش ها در اغلب مواقع نیاز به بودجه بالایی دارد اما احتمال کسب سود در زمان کم از این طریق بیشتر است. مخصوصا اگر برندهایی را انتخاب کنید که در شهرهای توریستی از قبیل استانبول، آنتالیا و ازمیر و غیره فعالیت دارند.

سرمایه گذاری با کار آفرینی

ترکیه از جمله کشورهایی می باشد که به شدت از طرح های کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای بومیان این منطقه استقبال می کند. برای کارآفرینی نیاز به ارائه طرح قالب دفاع و سرمایه اولیه حداقل 10 هزار لیر دارید. از بهترین روش ها برای کارآفرینی که سود مناسبی را برایتان به همراه دارد می توان به فعالیت در حوزه برنامه نویسی و IT، فعالیت در حوزه های تامین انرژی های پاک و ارزان و همچنی توسعه گردشگری اشاره کرد.

از دیگر روش های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور می توان به راه اندازی کارگاه ها و برندهای تولید پوشاک اشاره کرد که بسیار سودده هستند. علاوه براین، خرید هتل و هتل آپارتمان در مناطق توریستی، ورود به بازار واردات و صادرات و تامین محصولات مورد نیاز ایران و همچنین سرمایه گذاری در بخش گردشگری دریایی ترکیه اشاره کرد.

ارزان ترین روش سرمایه گذاری در ترکیه

بر اساس قوانین سرمایه گذاری در ترکیه، برای هر یک از روش ها حداقل بودجه و سرمایه تعیین شده است. در غیر این صورت از این طریق نمی توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. به عنوان مثال با خرید خانه های ارزان قیمت با ارزش کمتر از 10 هزار لیر نمی توانید اقامت کسب کنید و این روش سود زیادی از نظر مالی نیز برایتان به همراه ندارد. خرید ملک تنها در مناطق مهم با سرمایه بالا به مرور می تواند منجر به سود شود، چ ون رشد قیمت ملک مانند ایران نیست! خرید سهام و اوراق قرضه ارزان ترین روش برای سرمایه گذاری در ترکیه می باشد که حداقل 5000 لیر برای آن باید پرداخت کنید.

مشاوره برای بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری بدون دانش و تجربه نه تنها در ترکیه، بلکه در هر نقطه از دنیا می تواند ریسک بسیار بالایی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل بهترین انتخاب در این شرایط استفاده از مشاوره افراد آگاه و با تجربه می باشد. گروه توسعه فرصت فردا یکی از مراکز معتبر و قانونی در زمینه ارائه مشاوره برای بهترین سرمایه گذاری در ترکیه می باشد که لذت اخذ اقامت دائم و دریافت یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا را برایتان فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید. 

پیام بگذارید