مهاجرت به ترکیه

26بهمن 1401
0 نظر

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه در چند سال اخیر به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته و شرایط ایده آل کشور ترکیه مسیری آسان را نسبت به سایر کشورها در این زمینه فراهم نموده است. فراهم شدن شرایط بهتر برای تجربه زندگی با کیفیت کشورهای اروپایی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و همچنین رهایی از تحریم ها و محدودیت های بین المللی ایجاد شده برای ایران از جمله دلایلی هستند که بسیاری از جوانان و خانواده ها مهاجرت به ترکیه را انتخاب می کنند. مانند سایر کشورها دنیا، ترکیه نیز قوانین و روش ها و قوانین خاصی را برای مهاجرت پذیری ارائه داده است که رعایت آنها الزامی می باشد. در ادامه نگاهی به سریع ترین، ارزان ترین و بهترین روش های مهاجرت به ترکیه، حداقل سرمایه مورد نیاز و مزایا و نکات مهم در اقدام به مهاجرت خواهیم داشت.

مزایای مهاجرت به ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیایی در همسایگی غرب ایران می باشد که به دلیل شرایط آب و هوایی عالی و شهرهای ساحلی از نظر گردشگری با رشد زیادی مواجه شده است. علاوه براین، کشاورزی و صنعت نیز در شهرهای مختلف آن توسعه یافته و مردم اغلب شهرهای آن نیز زندگی به سبک کشورهای اروپایی را با قیمت های ارزان تر تجربه می کنند. ایرانیان به دلایل متعددی ترکیه را برای مهاجرت انتخاب می کنند که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در دانشگاه های دارای رنکینگ جهانی
 • بهره مندی از تحصیل رایگان در مدارس دولتی
 • دریافت یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا
 • امکان دریافت آسان تر ویزای شنگن برای تبعه ترکیه نسبت به ایران
 • امکان ورود به بازارهای بین المللی بدون محدودیت های تحریم ایرانیان
 • قابلیت دو تابعیتی بودن پاسپورت های ترکیه (امکان حفظ تابعیت ایرانی همزمان با اخذ اقامت دائم ترکیه)
 • روابط سیاسی مناسب ایران و ترکیه

صفر تا صد مهاجرت به ترکیه

ترکیه یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا می باشد و روش های متعددی را در این زمینه ارائه داده است. اصلی ترین روش های مهاجرت به این کشور عبارتند از:

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از بهترین روش ها برای افراد دارای تخصص و هنر، مهاجرت به ترکیه از طریق کار می باشد. به عنوان مثال، مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه شامل برنامه نویسان، متخصصان آی تی، مهندسان عمران و ساختمان، کادر درمانی و پزشکی، پرستاری، آرایشگران و خیاطان حرفه ای، نجاری، تعمیر و توسعه ماشین آلات صنعتی، طراحی گرافیک و غیره همگی می توانند از این طریق به ترکیه مهاجرت کنند. در این روش علاوه بر تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی، لازم است دعوت نامه کار از کارفرمای تبعه ترکیه دریافت کنید.

کارفرمایان تبعه ترکیه می توانند مدارک مورد نیاز را برای اداره کار و تامین اجتماعی ترکیه ارسال نمایند. سپس فرد متقاضی نیز باید مدارک مورد نیاز را به کنسولگری ترکیه در محل اقامت خود ارائه دهد. در صورت تایید شرایط برای مهاجرت فراهم می گردد. افرادی که از طریق کار به ترکیه مهاجرت می کنند، بعد از 5 سال کار مداوم در هر یک از شهرهای ترکیه در نهایت می توانند اقامت دائم دریافت کنند. لازم به ذکر است، این روش تنها برای شغل های قانونی ارائه شده و مشاغل سیاه و غیر قانونی نمی توانند از این طریق برای مهاجرت اقدام کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه از دیگر روش های مناسب برای مهاجرت می باشد. متناسب با میزان بودجه می توانید یکی از روش های زیر را برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنید:

 • مهاجرت به ترکیه با خرید اوراق قرضه: خرید اوراق قرضه به ارزش حداقل 500000 دلار آمریکا
 • مهاجرت با سپرده گذاری در بانک های ترکیه: سپرده گذاری در بانک های ترکیه با حداقل 500 هزار دلار آمریکا و مسدود شدن حساب تا 3 سال
 • سرمایه گذاری با خرید سهام: خرید سهام به ارزش 500 هزار دلار آمریکا و غیر قابل فروش بودن آن تا 3 سال
 • مهاجرت به ترکیه با ثبت شرکت: ثبت شرکت در ترکیه و کار آفرینی و استخدام نیروی کار ترک به مدت 5 سال مداوم

لازم به ذکر است، هر یک از این روش ها دارای جزئیات متعددی می باشد که در جلسات مشاوره مهاجرت به ترکیه بررسی میشوند. لذا پیشنهاد می کنیم بدون تخصص و آگاهی نسبت به موارد بالا برای مهاجرت اقدام نکنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

ترکیه یکی از کشورهای مطرح دنیا در زمینه تحصیل می باشد و دانشگاه های آن اغلب دارای رنک جهانی هستند. برای تحصیل در ترکیه می توانید از دوران مدرسه تا کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنید. افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را دارند، ابتدا باید از دانشگاه پذیرش دریافت کنند و متناسب با نوع دانشگاه یکی از آزمون های زبان yos (برای تحصیل به زبان ترکی) و مدرک sat (برای تحصیل به انگلیسی) را شرکت کنند. افرادی که در دانشگاه های ترکیه پذیرفته میشوند، به مدت 4 سال می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. علاوه براین، بعد از اتمام تحصیل اگر موفق به استخدام و کار شدند، بعد از یکسال به آنها اقامت دائم نیز اعطا میشود.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه ترکیه یکی دیگر از روش های مهاجرت می باشد که البته نسبت به سایر روش ها پیچیدگی ها و ریسک های بالاتری دارد. افرادی می توانند نسبت به مهاجرت به ترکیه با ازدواج اقدام کنند که سه سال از زندگی مشترک آنها گذشته باشد. در صورت تشخیص صوری بودن ازدواج زوج خارجی به کشور مبدا دیپورت میشود.

مهاجرت به ترکیه از طریق تولد

مهاجرت به ترکیه از طریق تولد تنها برای نوزادانی امکان پذیر است که پدر و مادر آنها تابعیت ترکیه را دارا باشند. اگر هر یک از والدین نوزاد تابعیت این کشور را اخذ نکرده باشد، صرف تولد دلیل بر اخذ اقامت دائم نخواهد بود. چون کشور ترکیه از سیستم تابعیت با تولد از طریق خون پیروی می کند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

از بهترین و اسان ترین روش های مهاجرت به ترکیه می توان به خرید ملک اشاره کرد. خرید ملک در ترکیه با ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شرایط را برای اخذ اقامت یکساله برای فرد و همسر و فرزندان کمتر از 18 سال آنها فراهم می کند. در صورت عدم فروش ملک به مدت 5 سال، اقامت آنها به دائم تبدیل خواهد شد.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

یکی از بدترین روش ها برای مهاجرت بدون شک پناهندگی می باشد که مشکلات و تبعات متعددی را به همراه دارد. این روش برای افرادی که از نظر سیاسی و امنیتی دارای خطر جانی در کشور خود می باشند مورد استفاده قرار میگیرد. لذا گروه توسعه فرصت فردا در این زمینه خدمات مشاوره ارائه نداده و سایر روش ها را پیشنهاد می دهد.

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه

بر اساس آنچه در طول متن به آن اشاره شد، آسان ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه خرید ملک می باشد. چون سایر روش های سرمایه گذاری حداقل 500 هزار دلار نیاز داشته و ریسک بالایی دارند. البته مهاجرت با تحصیل برای افرادی که بورسیه میشوند نیز هزینه های کمی به همراه دارد که البته این امکان برای همه فراهم نیست.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه

برای پاسخ دادن به این سوال که حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه چقدر است ابتدا باید بررسی شود که کدام روش را می توانید انتخاب کنید. افرادی که از طریق کار به ترکیه مهاجرت می کنند نیاز به سرمایه گذاری ندارند و البته این روش سختی های خاص خودش را دارد. اگر از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت دارید، خرید ملک یکی از بهترین، کم ریسک ترین و ارزان ترین روش ها محسوب شده و به 250 هزار دلار آمریکا سرمایه نیاز دارد.

مهاجرت به ترکیه با کمترین ریسک با گروه مشاوران tff

شرکت مهاجرتی بازرگانی توسعه فرصت فردا tff یکی از مراکز شناخته شده و باسابقه در زمینه ارائه خدمات مشاوره جهت مهاجرت می باشد. این مجموعه با بهره مندی از مشاوران و وکلای بین المللی تمام قوانین و جزئیات را برای مهاجرت به ترکیه بررسی و بهترین روش را متناسب با شرایط شما ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت مشاوره می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیام بگذارید