دوره آموزشی Myös و TOMER

22آذر 1400
0 نظر

 

این دوره ها به زبان ترکی آموزش داده می شود که هر ساله 100 آزمون در ترکیه برگزار می گردد و قبولی در آن بسیار راحت است و می توان به راحتی وارد دانشگاههای ترکیه شد.

دوره آموزشی TOMER

 برای انتخاب رشته ها با توجه به علایق دانش آموزان و سطح بندی نمرات آزمونها انجام می گیرد و نمراتی که در آزمون نهایی کسب می کنند و بر اساس رشته های تحصیلی دانشگاهها و نیز تعداد رشته های انتخابی دانشگاهها صورت می پذیرد.

نکته مهم اینکه بعضی از دانشگاهها فقط به انتخاب یک رشته بسنده می کردند و بعضی دانشگها 4 یا 5 رشته و بعضی دانشگاهها نا محدود بود  ولی با توجه به شرایط جدید Myös تعداد رشته های انتخابی مشخص نیست. و با توجه به اعلام امتیاز بندی که از قبل نمره ای که از آزمون Myös کسب می شد خود دانشگاه اولویت بندی انتخاب رشته را بیان می کرد ولی با توجه به اینکه شرایط آزمون Myös تغییر کرده و آزمون Myös برای چندین دانشگاه یکجا برگزار خواهد شد احتمال داره که انتخاب شهر ها نیز در قبولی تاثیر گذار باشد. در این باره هنوز دولت ترکیه چیزی را اعلام نکرده است.

هزینه دوره وشرایط قبولی در آزمون نهایی

هزینه آزمون Myös و TOMER باهم 6500 دلار می باشد. با این آزمون ها در مقطع لیسانس می توان تحصیل کرد. نمره قبولی این آزمون به صورتی است که بعضی از دانشگاههای 80 سوال و بعضی دانشگاهها 100 سوال مطرح میکنند نمره قبولی در دانشگاها با توجه به رشته انتخابی متغییر می باشد  بعنوان مثال رشته پزشکی باید نمره بالای 90 و رشته داروسازی نمره 80 و رشته های مهندسی 60 به بالا باید کسب گردد. اما این مورد نیز بر اساس شهرها متفاوت است مثلا در بعضی از شهرها با نمره 75 می توان قبول شد. به طور کلی انتخاب شهر و ظرفیت رشته در دانشگاه مورد نظر مهم می باشد.

شرایط خوابگاه و امکانات آن

آکادمی TFF برای اشخاصی که در دوره های آموزش زبان ثبت نام می کنند خوابگاه در محیطی بسیار آرام و مدرن  در نظر می گیرد . بدین منظور نزدیک ترین خوابگاه به موسسه برای آنها فراهم میگردد.

در خوابگاه دو وعده غذا که شامل یک وعده صبحانه و یک وعده شام می باشد سرو می شود. امکانات خوابگاه شامل اینترنت رایگان، سالن ورزشی، سالن مطالعه می باشد.

نحوه بستن قرارداد به چه صورت است؟

نحوه بستن قرارداد بدین صورت است که افراد یک جلسه مشاوره با متخصصین آکادمی TFF برگزار می کنند در این جلسات تمامی راهنمایی ها در ارتباط با انتخاب مسیر درست ارائه می گردد. بعد از اتخاذ تصمیم نهایی، قرارداد تنظیم می گردد که بعد از مطالعه، قرارداد بین فرد متقاضی و شرک TFF منعقد می گردد و بلافاصله خدمات موسسه آغاز می شود.

پیام بگذارید